Leden 2007

chce to jen čas...

31. ledna 2007 v 20:30 | Anýsek |  Citátky a myšlenky
Sedíš a ztěžka oddechuješ, smutná princezno, tohle si nezasloužíš, pomohla bych ti, ale jsem svázaná tolika city, že se nemohu ani pohnout. Vzpomínáš na to, jak jsi jednou byla šťastná a víš, že už to nikdy nebude dobrý a až ti někdo připomene tu chvíli, budeš si rvát vlasy a ty před probuzením prosíš samu sebe, ať už to skončí i když ty tomu nemůžeš zabránit. Víš, že nemůžeš zavřít oči, protože sny o něm se ti zdají a když je máš otevřené, tvé oči se snaží vyplavit všechnu bolest, všechny vzpomínky...
Z tvých slziček by mohlo být slaný moře a i přes to bolest zůstává a co víc, ani těch blbejch vzpomínek, o kterých se furt snažíš psát básně, se nezbavíš, a ty už jsi tak zoufalá, že už jen sedíš a smutně oddechuješ... jednou ale bude líp, zase se na tvé tváři objeví náznak úsměvu, srdce se zachvěje štěstím, a tvé tělo pozná pocit bezpečí...chce to jen čas...

Jedno s druhým

30. ledna 2007 v 8:36 | Anýsek |  Básničky
Jde tmavou ulicí, vlasy letí, střípky větru jí narážejí do lící.
Ale jí to nevadí, jde dál za svým cílem, přeje si, ať si jí ostatní nevšímají.
Tmavá a temná. Ne tajemná. Jen prázdná.A zevnitř roztrhaná na kusy.
A jde druhá, naprosto jiná. Vlasy vzdušné, ale přesto upravené.
Kolem ní je záře. Ta čistota! Vyrovananá a naplněná tím co dělá.
Ulice se zužuje. Oni se setkávají.
Právě se setkává nenávist a láska.
Noc a den.
Měsíc a slunce.
Oheň a voda.
Mínus a plus.
Neštěstí a štěstí.
Poušť a led.
Jejich aury se míchají, setkají se? Promluví si alespoň?
Ne. Jejich pohledy se jen střetnou.
Modré, jemné oči pohladí černé, temné a prázdné.
Ale z těch černých? Čiší blesky a temnota.
Jsou dál, ale ta čistá a jemná pořád přemýšlí. Ona nezapomněla.
Obrátí se a běží. Víra v dobro ji vede dál.
Běží za temnotou, nenávistí a neštěstím.
Černá záplava vlasů se otočí. Pohledy se setkávají podruhé.
A už chápou, že se nemůžou míjet.
Obejmou se a splynou v jednu.
Na nebi se zablýskne,
Vysvitne slunce a vyjde měsíc.
Všechno se spojí v jedno. A oni vědí, že právě se stalo všechno.
Láska nemůže být bez nenávisti,
Štěstí bez neštěstí,
Všeczno dobro musí být vykoupeno zlem.
Všechno zlo musí být vykoupeno dobrem.
Chápete to?
Pokud ano, tak chápete život.
Zákon žití na týhle zemi.

Ája

29. ledna 2007 v 20:49 | Anýsek
Já vim, že už jsme se dlouho neviděli, ale tenhle človíček zůstane v mym srdíčku navždycky... Nikdy na tuhle kámošku nezapomenu... Pomohla mi najít samu sebe. Pomohla mi pochopit spoustu věcí v mým životě, vlastně ani newim, jak bych se bez ní vyvinula. =) Upřímnej šlovíšek. Naše názory se sice liší, jsme každá jiná, ale záleží na tom snad? Každej je originál a nikdo není stejnej.Její rady jsem si vždycky vzala k srdci. Dopisky od ní mám pořád uložený a někdy si v nich čtu.Ája má svůj názor, svůj postoj k životu a do toho si nenechá kecat. Je taková jaká je a kdo ji tak nechce brát, tak má prostě smůlu. Nedělá ze sebe něco co není a tak by to mělo bejt.
Ájko: I když to je už mrtě dlouho a asi se už nikdy neuvidíme, jseš pořád moje kámoška, který jsem vděčná za spoustu věcí!!!!!

Peťuška

27. ledna 2007 v 22:13 | Anýsek
Myslim, že všem bylo jasný, že tehle človíček bude v rubrice super lidičky jako první...Moje nej kámoška... Petrušku maj všichni rádi. Je to takovej univerzální človíček, je upřímná, ale přitom umí bejt taktní a diplomatická. Umí prosadit svůj názor a přitom nikoho nenasrat. To na ní fakt obdivuju. Dokáže poradit a vcítit se do druhejch.Je chytrá, ale přitom ne šprtka. Akorát je někdy tak hodná, že se ji to párkrát vymstilo, vid? Péťa je prostě super holčina. Akorát někdy působí dost nepřístupně, ale to se časem určo spraví.
Péťo: Mám tě moc ráda a moc si tě vážim a za nic na světě bych svoji nej kámo neměnila...... MTR moc moc...

Plyšák

27. ledna 2007 v 10:32 | Anýsek |  Moje nej
Můj nejoblíbenější plyšáček je přesně tenhle...
Prostě ho miluju a nevyměnila bych ho za nic na světě, asi jako toho, kdo mi ho daroval.... Ještě jednou ti moc děkuju... =)

Niagara v zimě...

26. ledna 2007 v 21:50 | Anýsek |  Fotky - kwásnýýý

Knížka vs. film....

26. ledna 2007 v 20:45 | Anýsek |  Citátky a myšlenky
Eragon_knihy
Včera jsem byla v kině na Eragonovi... Vrátila jsem se naprosto znechucená a zklamaná. Na konci jsem už nevěděla, jestli se mám smát, jaká jen ten film kravina nebo brečet, jak ten film totálně pošpinil tu krásnou knížku, která pro mě má význam asi takovej jako pro věřící bible... Takže ten film... Celej jsem ho pronadávala... Už před filmem jsem byla skeptická, když jsem viděla kdo hraje Aryu, blondýna.... a ještě k tomu s normálníma ušima, to prostě někdo nedomyslel... Naivně jsem se domnívala, že to třeba bude jen jediná vada na filmu, ale bohužel... S kámoškou jsem sepisovala na papír nesrovnalosti s knihou a byla to celá stránka!!!! Neskutečný... Tákže... Největší prohřešky filmu:
Ve filmu Safira nějak zázračně vyrostla... Letěla, letěla,... a najednou místo malinkatýho dráčka podobnýcho křečkovi přiletěl velkej drak, kterej mimochodem neměl blanitý křídla a ten drak se představil jako Safira, přitom měl Safiře dát jméno Eragon...
To, že měl mít Brom delší vlasy a plnovous až po prsa, už jsem ani neřešila, ptz Jeremy Irons vlastně celej film držel, takže když pak umřel v náručí Aryi byla to velká škoda. No, měl zemřít s Murtaghem a Eragonem. Arya vůbec neměla bejt u jeho smrti přítomna...Ve filmu Eragon zjistil, že Brom je Dračí jezdec u řeky, když mu roztrhnul rukavici, v knize to zjistil, když Brom umíral a Eragonovi řekl, at mu ruku umyje vínem, Eragon to udělal a viděl znak gedwey ignasia.
Smrt Gera byla také vskutku zajímavá... Ve filmu umřel v troskách domu, v knize umřel až na následky zranění u přátel, starala se o něj Katrina a Gertruda...
Když Eragon poprvé letěl na Safiře moc dobře nedopadl. Skončil se sedřenýma nohama... Ve filmu skákal jak hopík...
Angela... ehm... ve filmu se vůbec nevyskytoval kočkodlak a Angela tam byla prezentována jako mladá sexbomba. A Eregon se s ní setka úplně jinde, než měl. Vlastně o Teirmu, kde měla Angela podle knihy býl nebyla ve filmu ani zmíňka.
Razakové a Urgalové... Nj, ve filmu to byli obludky, ale neodpovídali popisu v knize. O vypeircingovaných hnusech se Paolini v knížce nezmiňoval.Jo, a trpaslíci byli ve filmu asi dvě sekundy... Taky hukot.
Ve filmu vůbec nebyla Katrina, tak jsem zvědavá jako ji vecpou do Eldesta, ptz tak je docela důležitá, ono i v Eragonovi, ale to už asi režisér nedomyslel...
Způsob jakým se Eragon dostal do vězení za Aryou... Vskutku zajímavý nápad, ale BLBÝ!!!!! Jen tak si tam proklouznul v nějakym hábit, přitom v knize ho zajali... (už se začínám rozčilovat, nevim, jestli to dopíšu..).
Murtagh přišel na scénu ve filmu dost brzo, v knize se s Eragonem setkal až po vězení, ve filmu se tam míhal už dřív, ale to zas tak moc neřešim, ptz Murtagha hrál pěknej herec.
Za´roc vypadal úplně jinak než podle popisu, skoro jako z hvězdnejch válek...
A ten konec!!!!! Safíra si tam jen tak úmírá při bitvě... Když Eragon po bitvě vidí Aryu vyskočí jako by mu nic nebylo, přitom v záběru předtim tak skuhrá jak kdyby mu uřízli přirození. A hlavní pointa... Eragon nemá jizvu na zádech!!!!! Cituji Paoliniho: Durzova rána mu zanechala obrovskou provazovitou jizvu, která se mu záhla od pravého ramene k protějšímu boku. Ve filmu ani zmíňka.. Chjo...
Divim se,že Paolini tohle dovolil. Ale co se dá dělat? Už vůbec nic. Možná jedna věc. Na tenhle film prostě do kina nechodit a režisérovi dokázat, že šlápnul vedle, jeho film má spoustu chyb, je nedokonalej a odfláknutej....
A co si vlastně myslíte vy???

Hvězdy

25. ledna 2007 v 20:45 | Anýsek |  Básničky
Hvězdy svítí,
Já ani nemám tucha,
Co on ke mě cítí.
Hvězdy jsou dál a někdy blíž,
Mě všichni říkají : Zapomeň na něj.
Svoji hvězdu nespatříš.
Koukám na hvězdy, Sama.
Takhle mě nikdo nezná.
Hledám tu naši hvězdu.
Moji a jeho.
Ale pomalu přestávám věřit,
Že ji naleznu.
Naděje umírá poslední,
Ráda bych s ním prožila chvíle večerní.
Ať tu hvězdu najdu!
Tu naši hvězdu. Moji a jeho.
Jinak pojdu.

Garrett Hedlund

25. ledna 2007 v 20:41 | Anýsek |  Fotečky celebrit
Tak tenhle človíček je asi to jediný pořádný, teda ještě s Jeremy Ironsem, na filmu Eragon.. Nic jinýho kladnýho jsem na tom filmu nenašla... No, to ještě postěžuju o víkendu.. to bude asi na dýl. no nic. Abyste z toho taky něco měli, tak jsem sehnala pár fotek...

Už i Max Factor????

25. ledna 2007 v 20:10 | Anýsek |  Citátky a myšlenky

Prosím, pomozte!!

Pokaždé když v televizi uvidíte novou reklamu na MAX FACTOR uvědomte si KOLIK ZVÍŘAT ZEMŘELO kvůli jendomu drahýmu výrobku!!!!!


Zvířata prožívají při testování daného výrobku nepředstavitelnou bolest a mohou i umřít...

Nekupujte si MF.


JESTLI MÁTE BLOG, ZKOPÍRUJTE TENTO ČLÁNEK A DEJTE HO NA SVŮJ BLOG! BOJUJTE ZA TATO BEZMOCNÁ ŽIVÁ TVOŘENÍ!!!! ROZŠIŘTE TENTO ČLÁNEK!

Barbie? Oh, shit!!!!!!

23. ledna 2007 v 21:00 | Anýsek |  Básničky
Nekoukejte blbě na ty,
Co nenosej elastický džíny.
Nekritizujte ty,
Co dělaj dobrý rýmy.
Hej, vy dámičky,
Vy povrchní kurvičky.
Nejde to bez přetvářky,
Nejde, však od vás humor taky někdy přejde.
Barbie není o blodnýnkách,
Barbie je o všech co se tak chovaj.
Barbie je o image,
O tom mít co největší kýč.
Bejt sladká jako lízátko,
Hlavně nebejt tlustá jako prasátko.
Chtěj bejt free ale přitom jsou oběti týhle image,
Je mi z nich prostě na nic.
Jsou to jenom chudinky bez vlastního názoru,
Od módních časopisů si nechaj srát na hlavu.
Chtěj bejt cool,
Jede po nich jen ten největší vůl.
Choděj na párty a hrajou vožralý,
Přitom nikdy nevypily panáka tequily.
Řada bílejch zoubků
Bez žádnejch vroubků.
Dokonalost sama,
Hej Barbie,
Máš falešnýho kamaráda.
Bez vás by byl život nudnej,
Tak Barbie,
Už tu masku sundej
A žij taky svůj život,
Žij za sebe, Barbie,
Jsem zvědavá
JEN NA TEBE!!!!!!