Březen 2010

18 = volnost, rovnost, bratrství ? Dospělost není revoluce

31. března 2010 v 18:36 | Anett"ka" |  Toky myšlenek
Všichni "mladší náctiletí" si myslí, že až dosáhnou dospělosti, že se něco změní. Omyl. Žádný velký třesk nenastane. Každý jsme originál a proto i dospělosti dospějeme každý jindy.
Můžeme pít alkohol. Takže ho pijeme, jako jsme ho pili do osmnácti. Někdy jako dospělí už méně. Protože můžeme, tak nás démon tolik neláká. Ožereme se s kamarády na oslavě svých "úžasných 18tin", které potom zas až tak přelomové nejsou, když máme druhý den hlavu snořenou v kbelíku.
Můžeme jít do obchodu a koupit si cigarety. Ale najednou nám chybí ten adrenalin, co se vám před dosažením magické hranice 18ti let vždycky nahrnul do hlavy. "Bude se mě ptát prodavačka na věk? Co když bude chtít občanku?" A pak ten pocit úlevy, když opustíte kasu s krabičkou. Je to pryč. Víte, že můžete bez problému předložit průkaz totožnosti a nebude problém. Co se týče kouření samotného. Lidé se za něj většinou stydí, před rodiči obzvlášť a neradi před nimi kouří, i když jim je třeba 30. Takže se stejně nejspíš budete schovávat. Ať vám je 17 nebo 18.
Můžeme absolvovat autoškolu a získat řidičák. Ale většinou stejně v 18ti vlastní auto nemáme, rodiče se nám bojí plechového miláčka půjčit, abychom ho neodřeli. Když vlastní auto máme, nemáme buďto na benzín, na povinné ručení anebo nám rodiče obestaví auto v garáži tak, že se s ním prostě odjet nedá (to například udělali autorce tohoto článku).
Můžeme jít volit. Ale povětšinou nevíme koho. Teď se musím plnoletosti zastat. Jsme mladí a my tu ještě asi dlouho budeme, měli bychom se o naši budoucnost snažit. Neignorovat to, co se děje kolem nás. Měli bychom téhle "výhody" dospělosti co nejlépe využít.
Jsme plně tresně zodpovědní. Spíše nedostatek nežli výhoda. Nezdá se vám?
Můžeme být volní, svobodní a finančně nezávislí. Nejspíš největší absurdita. Pokud si nanejdte hned po maturitě práci, což je v dnešní době hodně těžké, budete na rodičích nejspíš alespoň minimálně finančně závislí. I když se odstěhujete, budou vám volat, jak se máte, jak se vám daří. Ne nadarmo se říká, že pro rodiče jste dětmi ať vám je 10 nebo 40. Takhle to prostě vždycky bylo, je a bude.
Vstupem do světa dospělých se hodně dětských, naivních snů rozpouští, iluze se rozplývají. Starosti přibývají. Už neneseme zodpovědnost jen za sebe, ale i za všechny a všechno, co jsme si k sobě svým jednáním připoutali. A i přes tohle všechno, bychom si přes ten most, přes který přecházíme do "velkého světa" měli přenést i batůžek. V tom batůžku by mělo být malinko té dětské naivity, puberťácké trhlosti a největší sny a přání.
Protože nejlepší rodiče jsou ti, kteří jsou ve svém srdci pořád tak trochu dětmi. A nejšťastnějšími lidmi většinou ti, kteří si splní svůj dětský sen.

Pardon, já jsem se musela vypsat. Ale docela samolibě si myslím, že to je dobrý :D

Šaty na léto

27. března 2010 v 10:27 | Anett"ka" |  Hadřiky =)
Už začínám přemýšlet nad tím, co budu nosit v létě. A doufám, že nebude pršet. Tady máte mý velký favority... :)
šaty
Uplně na pohodičku šaty... :) a mám ráda dlouhý, nejsou vidět nohy... :D

Modrá krev...

18. března 2010 v 20:00 | Anett"ka" |  Básničky
Uch, tak musíte uznat, kdo mě čtete, že tohle tu ještě nebylo... :)

Jsi lék na všechny nemoci,
Závrať, co mnou potácí.

Jsi moje denní dávka kofeinu,
Co ze snu mě probudí.

Jsi moje cigareta ve tmě zářící,
Nikotin můj dech mařící.

Jsi modrá krev,
Co ze mě teče.
Protože jen s tebou,
Jsem... Princeznou.

S Tebou nepotřebuju nic,
Ty mi dáváš víc.


Přešlehnutá

14. března 2010 v 14:31 | Anett"ka" |  Básničky
Zas jedna starší, ze šuplíku... :)

Přešlehnutá chtíčem,
Přešlehnutá vášní.
Potřebuje lásku,
Obchod na zakázku.
Najde v ní krásku,
Poodhodí masku.


Oscaři dopadly skvěle...

8. března 2010 v 21:14 | Anett"ka" |  Co mě zaujalo
Jen doufám, že nemám chybu už v titulku a oscaři jsou neživotný, tudíž s y... :)
Prostě mi to udělalo radost. Sice jsem snímek Smrt čeká všude neviděla, ale viděla jsem Avatara. Takže jsem ráda, že to nevyhrál... :D Protože to je kýčovitej, přeplácanej a hlavně lehce předvídatelnej film, kterej staví jen na vizuálních tricích.
Pak jsem taky měla radost, že dva Oscary získal film Vzhůru do oblak, kterej se mi fakt líbil... :) Škoda, že žádnýho Oscara nezískal ten krátkej filmeček od Pixaru, co byl v kině předtím.. :D
A pak mi udělala taky radost Sandra Bullock. Za prvý tím, že si šla pro Zlatou malinu a vzápětí pro Oscara, to se povede málokomu... :) Za druhý tím, že měla krásný šaty a moc jí to slušelo... :)
Bullocková

!Šest!

7. března 2010 v 19:07 | Anett"ka" |  Toky myšlenek
Dneska to je přesně šest měsíců, co začlo něco... něco novýho... něco krásnýho... něco, co bude doufám ještě hodně dlouho trvat.... :)
Někdo řiká, že nejlepší je vždycky ten začátek, pak to je už jen stereotyp a zvyk. Nesouhlasím. Čím to je delší, tím to je lepší, osobnější. A tím se cítím líp a jsem svá.
Od tohohle článku uběhla už dlouhá doba. Ale vlastně se prakticky nic nezměnilo... Jen to myslím ještě víc vážně, jsem si tím jistější a prostě... Vím, že to je to správný... Že v tomhle směru jsem si vybrala tu nejlepší cestu, kterou jsem mohla... :-*


Od Něj...

Přišel nám novej Bon prix

2. března 2010 v 15:57 | Anett"ka" |  Hadřiky =)
Musím uznat, že tenhle katalog s hadříkama se fakt povedl a vybrala bych si... :)
Naprosto luxusní tričko... :)