Listopad 2010

Heartbreak down

28. listopadu 2010 v 12:59 | Anett"ka" |  P!NK
Dlouho jsem se týhle rubrice nevěnovala. Teď si myslím, že nadešel ten pravý čas. Nové cd, nové písně, znovu ožitá P!nk (ale pro mě nikdy neskončila).. a hlavně... TĚHOTNÁ!!! :) Já tu holku prostě zbožňuju, a teď už píseň z nového alba. Ta, která se mě dotkla nejvíce :) Protože její text mluví za vše... :)

Láska je hodně zvláštní matematika

23. listopadu 2010 v 15:45 | Anett"ka" |  Toky myšlenek
Tenhle článek jsem napsala, když jsem se učila na první písemku z matematiky, taky to podle toho dopadlo :D

Láska je hodně zvláštní matematika. Je to ta matematika, která mě jistým způsobem baví, ale i vytáčí. V matice má skoro vše své řešení, pokud k němu umíme tou správnou cestou dojít a pochopíme podstatu příkladu. V lásce? Můžeme vyzkoušet několik cest, několik postupů, zeptat se spousty lidí na jejich radu a na jejich postupy, ale i tak se může stát, že se nedobereme k řešení. I přesto nás tato cesta může obohatit a dát nám spoustu klíčů, rad a poučení k jiným "příkladům" našeho života.
V matematice vztahů může vyjít i tak fascinující výsledek jako že jedna plus jedna je šedesát devět. To se vám nikde jinde nestane.
Spočítala jsem už spousty vzorových příkladů, vyřešila spoustu rovnic, nakreslila spoustu grafů. Ale přesto je láska něco, co nemá logiku a právě proto ji mám na rozdíl od matematiky ráda. Vidíte kolem sebe spoustu X a Y, která když dosadíte k sobě, tvoří krásnou, idylickou uspořádanou dvojici plnou pochopení a úcty. Ale vy k sobě můžete dosadit špatné Y, které je pro vás takovou neznámou, že spolu žádné řešení nenajdete, rovnice nemá výsledek a v horším případě strhne Y vaši křivku života do absolutního mínusu a vy jste na dně. A z tohohle globálního minima se hodně těžko zvedá.

Kdysi dávno mi jedna má neznámá, kterou jsem si snažila dosadit do rovnice mého dokonalého vztahu, odpověděla na moji otázku "Proč je všechno tak složité" následovně: "Protože, kdyby to bylo jednoduché, tak by tě to nebavilo. To už bys nebyla ty, kdybys pořád nehledala řešení neřešitelného." Jeho slova pořád platí. Tuhle rovnici řeším už přes rok, a i když se někdy zdálo, že nemá řešení, pořád se ho snažím najít. Věřím tomu, že my jsme ty dvě neznámé, které zapadají do rovnic, které mají to správné řešení. Musí mít. Jen úpravy k výsledku prostě pokulhávají, naši rovnici pořád rozšiřujeme a upravujeme, přitom by možná snažilo radikálnější řešení, vykrátit pár jiných neznámých, které brání na cestě k našemu výsledku.
Nevzdávejte matematiku života po prvním neúspěchu. Po tom, co zjistíte, že vaším požadavkům odpovídá prázdná množina. Přehodnoťte je a hledejte k sobě další
Y. Možná hodně narazíte a limita vaší životní křivky se budou přibližovat k mínus nekonečnu. Ale nevzdávejte to. Protože jednou přijde chvíle, kdy i vy najdete řešení.

Těší mě, Vodnářka

14. listopadu 2010 v 16:56 | Anett"ka" |  About me
Z ankety, čeho by na mém blogu mělo být víc, jsem se dozvěděla, že vás taky zajímá něco o mně. Tak jsem se rozhodla to pojmout trochu jinak, a jednou už to tady možná bylo. Analýza horoskopu. Sedí na mě charakterstika vodnářky?? :) Sedí... Starý článek zde a ten nový, s novými postřehy a poznatky právě teď a tady :)

CHARAKTER - Žena ve znamení Vodnáře má několik tváří a nenechá se ničím a nikým do ničeho nutit.
(Je hodně těžký mě k něčemu přemluvit, když s tím nesouhlasím :D )

CHARIZMA - Zachovává si úroveň a v žádném případě nepanikaří, i když je po krk v problémech.
(oproti ostatním zachovávám ledový klid, i když uvnitř to vře)

SILNÉ STRÁNKY - Nekonvenční, zábavná, ochotná pomáhat.
(doufám, že tohle pravda skutečně je)

SLABNÉ STRÁNKY - Považuje se za něco víc, než je.
(někdy? asi ano)

DUŠEVNĚ SPŘÍZNĚNÍ - Stejně tak jako ona milují svobodu Blíženci a Váhy. Smysl pro luxus a krásu sdílí se Lvy.
(tak Blížence a Váhy jsem neměla, nemůžu posoudit, ale Lvy... to je pravda)

JAKO KOLEGYNĚ - Solidarita jí bla vložena do kolébky.
(Pravda, když můžu, tak podpořím)

JAKO RIVALKA - Nemá ráda konflikty a bojovat s druhými o nějakého muže je pod její úroveň.
(ano, je to pod mojí úroveň, ale zdravé hádky, ty mám ráda...)


STRATEGIE ÚSPĚCHU - Má náskok před konkurencí.
(jak kdy, jak v čem...)

Spíše

14. listopadu 2010 v 11:51 | Anett"ka" |  Básničky
Včera v noci ze mě tahle básnička vzešla bez mrknutí oka... Psala jsem ji potmě, v posteli. Kdyby u mě nebyla tužka s papírem, tak tu dnes s námi ta báseň není...

Viděl jsi výhřez mé duše.
Vše, co mé srdce píše.

Nechoval ses tiše.
Roztrhnuls ho.
Jako z plyše.

Vrať se k Míše.
Ona pouslouží spíše.

Poslední sloka kurzívou, můj dodatek, můj pocit, který básni dodává osobní kolorit... nemohla jsem jinak, sorry...


Uvězněná v prázdnu

9. listopadu 2010 v 13:23 | Anett"ka" |  Toky myšlenek
Taky se vám někdy stalo, že visíte někde v časoprostoru a potácíte se bez vlastního přičinění? Nemáte daleko ke štěstí, nemáte daleko k tomu spadnout na úplné dno. Když se ohlédnete do minulosti říkáte si "já jsem ale byla debil", když se podíváte ale do budoucnosti nevidíte nic? A přítomnost? Ta kolem vás plyne jako dlouhý, nekonečný, barevný film. Spousta časových línií, ve kterých se ztrácíte. Chcete být na scéně někde úplně jinde, než ve skutečnosti jste. Připadáte si vzdálení svému vlastnímu já.
Jak se vrátit zpět? Jak se vrátit tam, kde máme být? A poznáme vlastně, kde je to správné?
Chybí mi ten pocit, že někam patřím. Že jsem na tom správném místě, kam zapadám. Ztratila jsem se ve svém časoprostoru a nevím, kde je cesta zpět. Zapálím si cigaretu, vyfukuji kouř, který mé myšlenky unáší do minulosti. Kam? Ke komu? Nebudu už zítra někdo jiný?

"Pane doktore,..."

7. listopadu 2010 v 21:45 | Anett"ka" |  Básničky
"Pane doktore,
Pilulku lásky."

"Nedám."

"Pane doktore,
Kapičku citu."

"Nedám."

"Pane doktore,
Injekci slz."

"Nedám."

"Ale já strádám!
Pane dokt..."

"Sestro!
Resuscitaci!
Zástava!
Nedostatek emocí."

http://fc09.deviantart.net/fs15/i/2007/063/7/4/Pills__by_howdarntragic.jpg

Rozumy Meredith

6. listopadu 2010 v 14:51 | Anett"ka" |  Citátky a myšlenky
Jistě všichni znáte seriál Chirurgové a jestli ho i sledujete, jistě máte všichni rádi ty Meredithiny průpovídky na začátku a na konci dílů. A protože jich je tolik, tady jen výběr z první řady... Někdy dám pokračování z těch dalších :)

Meredith: Někdy se musíte rozhodnout. Hranice nedrží ostatní lidi mimo. Uzavírají vás uvnitř. Život je zmatek. Jsme jací jsme. Můžete ztrácet čas kreslením čar - nebo můžete žít svůj život, když je překračujete. Ale jsou tady některé čáry, které je příliš nebezpečné překročit. Tady je má zkušenost. Pokud to risknete - pohled z druhé strany - je velkolepý.

Meredith: Důvěrnost je tříslabičné slovo pro "Tady je moje srdce a duše. Prosím rozemelte je do hamburgrů a vychutnávejte." Je žádaná a obávaná, nesnadná v životě a zároveň nepostradatelná. Důvěrnost přichází do života ve spojení s třemi R: Příbuzní, láska, a spolubydlící. (relatives, romance, roommates). Některým věcem neutečete. A některé věci nechcete vědět.

Koncert Chinaski a Tančák

5. listopadu 2010 v 16:06 | Anett"ka" |  Akcičky
Minulý týden mi moc v ničem zvláštní nepřišel, jako většině "normální školou" povinných. Podzimní prázdniny jsem nikomu moc nezáviděla, tři dny volna, hmm... :D já chodím do školy od pondělí do středy každý týden, takže mám víkend čtyři dny... Tudíž jsem si ráda ve středu do školy zašla... :) Navíc jsem se minulý týden vracela asi po 14 dnech z Prahy, tak jsem se strašně moc těšila domů.
Ve středu jsem vyrazila s Lucinkou na koncert Chinaski do Pardubic a bylo to fakt super... :)
Jejich nový CD se mi moc líbí, ale byla jsem ráda, že koncert proložili i starejma peckama... Malá ukázka - Vinárna úplně na konec... :)
A to, co mě osobně dostalo úplně nejvíc... Marpo a jeho sólo na bicí... :) Na tom videu je hovno slyšet i hovno vidět, takže vám to popíšu... Zvukově to bylo naprosto dokonalé a ještě dokonalejší, když si na konci svlíknul tričko...:D
Čtvrtek jsem dospávala doma a obíhala moji drahou rodinku. Ukázat se, že jsem v tý Pze vážně nezhubla... :D
Pátek? Ve znamení velkého zklamání, ale zároveň i fajn setkání. Jeden člověk mi otevřel oči a ukázal mi, že jsem pro něj nebyla nic jinýho než holka na zavolání. Sice to bolelo, ale lepší dříve nežli později. A večer v Tančáku? S moasterkama dokonalý... :) Až na nakalenýho Jakuba, jak si můžete níže povšimnout... :D
http://tancak.cz/fotoalbum/3inone2/DSC_0345.JPG

Něco smutnějšího než opuštěná žena

3. listopadu 2010 v 8:41 | Anett"ka" |  Citátky a myšlenky
Existuje-li na světě něco smutnějšího než opuštěná žena, je to žena, která předstírá, že jí to vyhovuje.

Díky za ten citát, Weru. Je v něm hodně pravdy.