Leden 2011

Censored

30. ledna 2011 v 16:32 | Anett"ka" |  Toky myšlenek
Pokud vám nebylo ještě 18, klikáte na "celý článek" na vlastní nebezpečí...

Šaty Tiffany

27. ledna 2011 v 10:25 | Anett"ka" |  Hadřiky =)
V téhle rubrice se už dlouho nic neobjevilo a protože je plesová sezóna v plném proudu a já jsem sem poslední dobou stejně dávala pořád jen šaty, připravila jsem si pro vás lahůdku. Já osobně, bych pro ty šaty zabíjela... Na jednu stranu, škoda, že je maturák už za mnou, neváhala bych. I ♥ Tiffany :) Omlouvám se, že jsou fotky tak malé, větší to nešlo. Pokus byste měli o krásu zájem, tak fotky jsou stažené z http://www.svatebnieshop.cz

http://www.svatebnieshop.cz/obrazky/str_maly_1293389282-tiffany-satenove-spolecenske-saty.jpg

Zkouškové... stop... zkouškové znova...

25. ledna 2011 v 17:43 | Anett"ka" |  About me
Co se děje poslední dobou v mém životě? Vzestupy i pády, zklamání i vítězství. Zkouškové, do kterého jsem přitáhla spoustu emocí. Nemůžu říct, že by to byla doba učení a jen učení. Za toto zkouškové jsem prožila spoustu věcí, kterých opravdu nelituji a blýská se mi na lepší časy.
Co se týče školy, zjistila jsem, že možna nejsem na VŠE zas až tak omylem... Dva zápočty, splněno. Filozofie - za dvě, právo - za jedna, účto - za tři, ekonomická propedeutika - za tři, matika - za čtyři plus, což u nás na škole znamená, že mám ještě jeden pokus (nemáme tři pokusy, jako většina škol).
Takže minulý týden pro mne podle plánu zkouškové skončilo a já jsem si užívala volna až do neděle, když mi přišly výsledky z matiky.Stop. Ode dneška jsem začla intenzivní matematickou kúru, kterou zakončím v pondělí snad úspěšným testem a budu moct jít vstříc letnímu semestru. Co na to říct? Zažiju Prahu na jaře, těším se na tu prdel na koleji, těším se i do školy, protože předměty vypadají zajímavě a co si budem nalhávat, vysokoškoláci se přes rok neučí a kdo ví? Možná se těším i na lásku. Ať už bude nová, nebo tak trochu známá :)
Na závěr něco pro zasmání :D v tématice zkoušového :)

Ekonomie v jedné lekci

23. ledna 2011 v 13:09 | Anett"ka" |  Knížky
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Vybrala jsem si ji, protože jsem musela. V rámci předmětu Ekonomická propedeutika, který jsem musela na naší škole povinně odstudovat je tato kniha jako základní četba.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
poučná, reálná
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
předbíhá
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
v této knize žádné postavy nejsou, ale můžu říct, že s názory autora souhlasím
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
I když je tato kniha psaná v minulosti, ani se mi nechtělo věřit, že autor nežije v naší dnešní době. Protože všechny problémy, které dokonale a do důsledku vystihnul se dějí i v dnešním světě. Ukázal, že správný ekonom, ale nejen ekonom, ale i zdravě smýšlející člověk, nemůže vidět věc jen z jedné stránky, že se na ni musí podívat ze všech úhlů. Nejen jaký dopad bude mít ta věc na něj, ale na celou společnost. To, že třeba někdo bydlí v bytě s regulovaným nájemným neznamená, že je regulované nájemné dobrý krok.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Nevím, jestli to byla přímo chyba, ale... Z pár stran knihy jste poznali, o co Hazlittovi jde a všechny jeho názory jste pak mohli předpokládat dopředu. :)

http://www.moje-kniha.cz/webimages/products/ekonomie-v-jedne-lekci-liberalni-institut-view.jpg

Anotace knihy stažená z oficiálních stránek:
Úspěšná kniha pro každého, kdo chce pochopit základní principy fungování ekonomiky. Zajímavě vysvětluje podstatu hospodářských činností, ekonomických jevů a procesů jako součásti obecnějších společenských problémů. Srozumitelně, logicky a přesvědčivě a při tom bez použití jediné rovnice autor vysvětluje a na konkrétních případech ilustruje základní ekonomické činnosti a vyvrací nejčastější omyly a mýty.

Books in my thoughts

20. ledna 2011 v 16:15 | Anett"ka" |  Knížky
Vzhledem k tomu, že téhle rubrice jsem se už dlouho nevěnovala, protože na čtení není už tolik času jako dřív a zaměřovala jsem se neustála na sebe. Rozhodla jsem se přidat do tohoto zajímavého projektu a zas svoji čtenářskou vášeň trochu pošťouchnout... :)
Takže zde si můžete přečíst, čeho se projekt týká. Myslím si, že to je dobrý nápad a doporučuju vám se taky přihlásit... Co nevidět spáchám článek o nějaké knize... A doufám, že mě to popostrčí k tomu, abych začla číst víc...

Noční můry

15. ledna 2011 v 18:00 | Anett"ka" |  Básničky
Jako noční můry,
Co sny Ti berou.
Jako noční můry,
Co kůži z Tebe derou.
Jako noční můry,
Co na hlavu Ti serou.
Jsou to ti muži,
Co v myšlenkách se berou.


Vtípek

12. ledna 2011 v 15:14 | Anett"ka" |  Co mě zaujalo
Měsíc před zkouškami:
Bůh: Jak to vypadá se studenty, učí se?
Petr: Medici se začali učit, právníci a ekonomové chlastají.
Týden před zkouškami:
Bůh: Jak to vypadá se studenty?
Petr: Medici už opakují, právníci se začali učit, ekonomové chlastají.
Zkouškové:
Bůh: Už studenti umí všechno?
Petr: Medici to umí i pozadu, právníci dočítají skripta a ekonomové se modlí.
Bůh: Modlí? tak to jim pomůžu.

http://fc07.deviantart.net/fs51/i/2009/326/2/4/ECONOMY_by_32_D3519N.png

Nebyl jsi se mnou

10. ledna 2011 v 10:12 | Anett"ka" |  Básničky
Slaná voda,
Smáčí mou tvář.
Ty? Ty jsi lhář.
Dělila jsem se s tebou.
O polštář.
Tak se tvař.
Jako když...

Nebyl jsi se mnou,
To jinou jsi snad líbal?
Nebyl jsi se mnou,
S jinou sis snad hrával?
Nebyl jsi se mnou,
S jinou jsi snad spával?

Byla jsem to já,
Žádná jiná.
Já jsem ta,
Co teď jen bolest
Vnímá.


Silvestr

8. ledna 2011 v 10:21 | Anett"ka" |  Akcičky
Byla to akce... která se dá popsat pár slovy a asociacemi...

Vlak. Semily. Auto. Sklenařice. Chata. Kafe. Lucinka. Milan. Láďa. Pokoj. Kamna. Bára. Jirka. Michal. Bára. Retko. Rum s colou. Nahoře. Freeman. Zima. Matrace. Dotyky. Dveře. Hlas. Hledání. Rum. Televize. Smsky. Rachejtle. Půlnoc. Novoroční pusa. Bohemka. Sjezd kopce. Melounovej amundsen. Křeslo. Retko. Zima. Postel. Ruce. Objetí. Osola! Spánek. Coca-cola. Vedro. Deka. Nádhera. Pryč. Spánek. Párky. Ráno. Umyvadlo. Nádobí. Zachraňte Willyho. Kafe. Medovník. Fear factor. Retko. 11tiletej kluk. Stroh. Smích. Balení. Prkno. Boty. Auto. Benzínka. Hranolky. Dům.

Tak to byl můj silvestr... :D


Nepojmenovaná

4. ledna 2011 v 12:34 | Anett"ka" |  Toky myšlenek
Psáno ještě před Vánoci
Už se vám to určitě stalo několikrát. Seděli jste naproti někomu, chtěli se ho dotknout, chtěli jste ho líbat, chtěli jste ho mít. A stejně tak jako je jednoduché se zvednout ze židle, jít k němu a prostě se dotknout jeho tváře, stejně tak to je složité a nemožné. Síla toho paradoxu zahlcuje každou buňku ve vašem mozku. A vy máte pocit, že pod tíhou pocitů a touhy se rozskočíte. Cítíte, že musíte odejít, že už se nemůžete takhle dál víc užírat, ale přesto pořád sedíte na zadku a jen tupě zíráte. Máte pocit, jako by vám horký písek protékal mezi prsty. Neděláte s tím nic, jen čekáte, až z vaší dlaně všechen zmizí. A pak nezbude ani jediné zrnko. Všechno bude pryč. A vy zas zůstanete sami. Zhluboka se nadechnete, otevřete pusu a jediné, co z vás vypadne je to, že si odskočíte. Chcete přeci utéct tak daleko. Daleko od všeho, od něj, od těch pocitů a emocí, sama od sebe. Místo toho sedíte na záchodě s rukama v dlaních. Přemýšlíte, jak dokázat nemožné. Jak se vrátit a mít to, co mít nemůžete. Omyjete si ruce, podíváte se na sebe do zrcadla. Zjistíte, že dnes vůbec nevypadáte špatně a zasloužili byste někoho lepšího. Ale stejně tam sedíte zrovna s ním a chcete jen jeho. I když víte, že máte na lepší, nikdo takový pro vás v tuhle chvíli neexistuje. Jste jen vy a ten, kterého chcete. Vrátíte se tam, usmějete se a vedete další marný boj. Se svou myslí, s vodopádem jeho vtipných slov, s jeho úsměvem, který si přejete, aby patřil jen vám. S jeho flirty, které nikdy nebyly myšleny vážně, s jeho úvahami o vážném vztahu. Po krásném večeru stráveném ve společnosti toho, koho nikdy nebudete mít, odcházíte domů. Cítíte se na chvíli dobře a naplněni. Ale zítra se probudíte a je tu další den.

Nový rok

1. ledna 2011 v 22:24 | Anett"ka" |  Citátky a myšlenky
Chci věřit, že se na tento nový rok budu dívat, jako by mi těch 365 dní uplývalo před očima poprvé. Lidi kolem sebe budu pozorovat překvapeně a s radostí zjistím, že se mnou sdílejí cosi zvaného láska, o čem se tolik mluví a tak málo se to chápe.
Coelho