Únor 2011

Oslava 20tin

24. února 2011 v 8:34 | Anett"ka" |  Akcičky
Ještě před 14tým únorem, než jsem odjela trpět do školy, jsme oslavili moje narozky. A jsem ráda za to, jak to dopadlo. Nebylo to sice ve velkém stylu, ale pozvala jsem si pár lidí, kteří to sami umí ve velkém stylu rozjet, takže to bylo super, a podle mého názoru lepší než nějaká velká oslava... Byli tam ti, které jsem tam chtěla a já jsem byla šťastná.
Dostala jsem spoustu krásných dárků, za všechny moc děkují :)

Vejce a já

19. února 2011 v 23:11 | Anett"ka" |  Knížky
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Protože jsem si konečně chtěla po všech těch učebnicích a skriptech přečíst něco, co má děj a co je normální. Navíc jsem tuto knihu dostala od kamarádky k 19tinám :)
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
vtipná, originální
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
haha :D
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Ztotožnila bych se s babičkou hlavní představitelky. Vyskytovala se sice jen na začátku knihy, kdy hlavní postava vyprávěla o svém dětství, ale byla tu "hustá baba"... :)
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Byla to sranda. Já nevím jak to jinak popsat. Vyprávění o tom, jak to chodí na samotě, se slepicema, na farmě. Jak se musí starat o hospodářství a je to vyprávěný tak vtipným stylem, že se u toho člověk prostě musí smát.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Myslím, že tahle kniha nebude moc bavit "mladší generaci"... Ale to nejspíš není její chyba...
Slavný autobiografický román popisuje se značným odlehčením život na slepičí farmě, kterou s manželem Bobem založili a zvelebili - v civilizací nedotčeném, panenském koutě severozápadní Ameriky. Život v primitivních podmínkách a s nelaskavým manželem nebyl pro ženu zvyklou na město uspokojivý. Kniha je odrazem prvního manželství americké spisovatelky, která své nepříliš šťastné manželství na zapadlém venkově zažehnávala tím, že o něm s humorem psala. Kniha se po svém vydání v roce 1945 stala okamžitým bestsellerem a brzy byla přeložena do většiny světových jazyků. Sarkasmus autorky se trefil do všeoebecné nálady panující těsně po válce. Autorka i její rodina si zažila období slávy, pozornosti médií a značně si polepšila finančně. Stojí také na počátku tzv. ženské literatury.

Čelenky

16. února 2011 v 18:08 | Anett"ka" |  Hadřiky =)

Pro někoho přebytečná věc, pro někoho nezbytný doplněk. Poslední dobou se řadím spíš do té druhé skupiny a proto mě tyhle čelenky na svatebním eshopu naprosto uchvátily. Jen ta cena... Vzhledem k tomu, že jejich rubrika se jmenuje "luxusní čelenky", jejich cena se pohybuje okolo šesti stovek, i výš... Ale tak, pokochat se můžeme...
http://www.svatebnieshop.cz/obrazky/str_maly_1293991861-art-luxusni-celenka.jpg

Maturitní plesík MOA 4.2.2011.

14. února 2011 v 19:32 | Anett"ka" |  Akcičky
Překrásnej večer. Sešlo se nás hodně absolventů a měli jsme si co říct a na co vzpomínat :)

Killaz

10. února 2011 v 8:21 | Anett"ka" |  Widejka
V poslední době moji "zeď" ovládla jedna písnička. "Chtěl bych tě svlíct". Můžu říct, že to sice nepovažuju za nějaký extra povedený kousek a už vůbec ne, za kvalitní muziku, ale ten text je dobrý. Konečně se někdo vysral na lásku a řekl, co chce... :)

Trochu "jemnější" verze. Chtěl bych ti říct, dočetla jsem se, že ta byla první. Chtěl bych tě svlíct je prý novější coververze. takže kdo je přes city :)

Od tohohle interpreta mě padla do ucha ještě jedna písnička. Asi tak před půl rokem bych ji milovala a byla by to moje hymna... :) Teď už jsem v jiné situaci, ale stejně se mě ten text dotýká... "Ironie bolí"Je mi -cet a je mi skvěle...

7. února 2011 v 16:35 | Anett"ka" |  Toky myšlenek
Jak většina z vás ví, včera mi bylo sladkých dvacet... :) Po svých patnáctinách a osmnáctinách jsem od tohohle jubilea vůbec nic nečekala. Co taky? Prostě narozky. Vůbec mi nedocházelo, že ze mě bude cetka... a už je. Přes 24 hodin. Změna? Ve mě žádná. Ale shodou okolností se pár věcí s mými narozeninami protlo. I když jsem zatím nedostala žádný hmotný dárek (naši: "něco si vyber", babičky:"tady máš peníze, něco si kup"), protože oslavu narozek plánuju až na tenhle pátek, dostala jsem pár nejkrásnějších dárků, ze kterých se doufám budu radovat ještě dlouho. Jako první jsem dostala v pátek setkání s bývalými moastery a bylo mi opravdu skvěle. Skoro všichni jsme se sešli na plese naší školy :). V sobotu jsem dostala novou naději, novou šanci, rozhodnutí. A v neděli ráno, v den svých narozenin, jsem se připojila k školnímu systému a zjistila jsem, že mám zkoušku z matiky, tudíž žádný předmět nebudu opakovat v letním semestru...
Teď se momentálně jako dvacetiletá, emancipovaná žena vznáším na svém obláčku euforie a doufám, že brzo nesletím... :)
Mějte se blaze, přátelé :-*

Barcelona

5. února 2011 v 14:09 | Anett"ka" |  Místa, která jsem navštívila
Tuhle rubriku neuvěřitelně zanedbávám. A proto. Město, které jsem navštívila minulý rok na přelomu srpna a září v rámci relaxační dovolené s Blankou. Barcelona mě neuchvátila tak, jako třeba Athény nebo Paříž, ale přesto to je krásné město, které si zaslouží tu být :)

Barcelona je hlavním městem Katalánska, současně je i hlavním městem stejnojmenné provincie. Leží při pobřeží Středozemního moře na severovýchodě Španělska. Po Madridu je druhým největším španělským městem (1,5 milionu obyvatel, v aglomeraci téměř 3 miliony). V moderní době je známá díky plejádě originálních architektonických staveb Antoni Gaudího a jeho současníků.

Soubor:Barcelona from Park Guell.jpg

Leighton Meester

2. února 2011 v 12:51 | Anett"ka" |  Fotečky celebrit
V poslední době jsou mojí velkou závislostí "Gossipky". Proto tahle herečka, která hraje jednu z mých nejoblíbenějších postav. Jako Blair je Leighton prostě skvělá.