Srpen 2011

Jak prázdniny utekly pod rukama...

21. srpna 2011 v 18:28 | Anett"ka" |  About me
Já vím... Ještě neskončily a já si je budu užívat až do 26.9., kdy jdu poprvé do školy, ale stejně. Vzhledem k tomu, že jsem se nedostala zatím ani jednou do zahraničí, se školou do Itálie razím až 26.8., zažila jsem jen pár slunečných dní. A to ještě k tomu, když bylo venku hezky, většinou jsem stála v práci.
Vlastně od konce zkouškového jsem si oproti jiným prázninám moc neužívala a spíš vydělávala... :) Z článků to vypadá, že nedělám skoro nic jinýho, ale tak ono není nijak moc o čem psát. Votvírák, oslava dvojích narozek, benátská a ted jsem se teprv 15tého vrátila z Prahy a mám tři týdny volna. Celý červenec a půlku srpna jsem strávila na brigádě a teprv teď mám pocit, že začínají ty pravé prázniny a ony skoro končí.
Čtvrtého září se vracím z Itálie, zas začnu chodit do práce, 15.9. budu dělat zkoušku průvodce cestovního ruchu, na kterou se budu muset učit a pak už jdu skoro zas do školy :D
Ale stejně... I přes to, že máme vážný problémy v rodině a nepanuje tu zrovna dobrá nálada, snažím si užívat co to jde a jsem skoro pořád pryč. A svým způsobem jsem šťastná :) a nejen to... jsem i zamilovaná... :)
Užívejte ještě zbytky práznin, ať už vám končí kdykoliv :-*

Muži, kteří nenávidí ženy

9. srpna 2011 v 22:57 | Anett"ka" |  Knížky
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Minulý rok jsem viděla film a byl fakt super... a víte jak, knihy jsou vždy lepší než filmy, tak jsem neodolala... :)
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
vraždy, Švédsko
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
psát
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Určitě bych chtěla být hlavní postavou, Mikaelem Blomkvistem. Protože byl výbornej novinář a naprosto mě v tý knize uchvátil. A taky bych chtěla mít fotografickou paměť druhé hlavní postavy, Lisbeth.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Ten příběh měl pozitiv spoustu. Fakt se mi ta kniha líbila. Byla čtivá, zajímavá, měla grády a totálně mě vtáhla a nešlo čtení přerušit. Larsson je pan spisovatel.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Vadilo mi švédské názvosloví... V tom množství jmen měst, míst a postav se člověk někdy ztrácel :D
Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii.
Trilogie Milénium hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. První díl (Muž, který nenáviděl ženy) dostal v roce 2005 cenu za nejlepší skandinávský kriminální román, druhý díl (Dívka, která si hrála s ohněm) byl oceněn jako nejlepší švédský kriminální román roku 2006, a poslední (Ztracené vzdušné zámky) získal cenu Kniha roku.
Larsson není autorem, který by se spokojil s naplněním žánrových konvencí, píše se silným zanícením pro problémy současnosti, uvažuje o vztahu politiky a morálky, klade otázky a hledá zodpovědnost. Šíře jeho znalostí odpovídá hloubce pohledu na věc, což činí příběh velmi věrohodným. Má fantastickou schopnost udržet napětí v mnoha komplikovaných paralelně se odvíjejících zápletkách a současně je brilantně propojovat. Svým bohatým jazykem a stylem navazuje na tu nejlepší severskou vypravěčskou tradici.


Benátská noc 2011

4. srpna 2011 v 21:01 | Anett"ka" |  Akcičky

Stejně jako minulý rok jsem se s partičkou vyrazila na Benátskou noc :) Bylo to super, ale narozdíl od minulýho roku, kdy jsme se pekli ve vlastní šťávě, jsme se tentokrát koupali v dešti... :) a bahně... :)