Září 2011

Deníky Carrie B.

25. září 2011 v 23:50 | Anett"ka" |  Knížky
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Blbá otázka... Kdo mě zná tak ví, že já miluju sex ve městě... :D
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
dětské lásky
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
ách
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Samozřejmě bych chtěla být Carrie. Chci jí být od tý doby, co ten seriál sleduju. A i když byla Carrie na střední úplně jiná, než já. Chtěla bych být jí... :)
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Byla to naivní, ale krásně napsaná kniha o problémech náctiletých :D
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Místy nekorespondovala kniha pak se samotným Sexem ve městě. Viděla jsem nejen seriál a filmy, četla jsem i samotnou knihu. A třeba v denících Carrie Carrie vařila! :D což by v Sexu ve městě nikdy neudělala... :D
Ti z vás, kdo si oblíbili hlavní hrdinku veleúspěšné prvotiny Candace Bushnellové Sex ve městě, svéráznou a duchaplnou spisovatelku Carrii Bradshawovou, si zajisté nenechají ujít její osobní zpověď, která se čtenářům dostává do rukou ve formě deníku. Než Carrie vzala útokem New York a vstoupila na společenskou scénu, byla nenápadná a docela obyčejná dívka, která dospívala v menším městě ve státě Connecticut. Carrie líčí zážitky ze svého závěrečního ročníku na střední škole, rodinné zázemí, vztahy s přáteli, první lásku i tajné sny o budoucí kariéře. Ona a její nejdůvěrnější přítelkyně tvoří nerozlučnou partu - ovšem pouze do okamžiku, kdy na scénu vstupuje Sebastian Kydd, nepředvídatelný a okouzlující ničema. Carrie se vrhá po hlavě do vztahu, o jakém vždycky snila a který v jejích představách ke studentskému životu neodmyslitelně patří. Poté, co ji zradí její nejlepší přítelkyně, však odloží pověstné růžové brýle a přestane být důvěřivou naivkou. Jak se školní rok chýlí k závěru, uvědomí si, že je čas začít usilovat o to, po čem odjakživa toužila.

14 dní doma? žádná nuda...

8. září 2011 v 8:27 | Anett"ka" |  Akcičky
Je zajímavý... že nakonec nejlepší období mých prázdnin bylo to, když jsem byla 14 dní doma. Za tu dobu jsem strávila asi jen jeden večer doma s našima, jinak se pořád něco dělo. Výlet s Ondrou, dlouhý rozhovory v hospodě, Mlejn s holkama, Ivan Mládek v Miletíně (vážení, to bylo terno), chata v Libíně (super místo, žádná síť tam nemá signál), kino s prckama... No rozhodně nemůžu říct, že by o prázdninách byla doma nuda :D
SS Lucy v hospodě :)