Listopad 2011

Když si řeknete "To nevymyslíš!"

28. listopadu 2011 v 7:59 | Anett"ka" |  Toky myšlenek
Znáte ty situace, kdy si řeknete, že byste to nevymysleli, ani kdybyste se snažili? Ty souhry náhod, které vás přivádějí jen k beznadějnému smíchu a k pocitu, že tohle se stát ani nemůže? Tyto situace tvoří ten nejlepší režisér ze všech. Život. Jsou věci, které nikdo nevymyslí, a nikdo takhle nenakombinuje jako náš život, jako osud, pokud na něj věříte.
Někdy jen sedím a zírám na to, co se může stát. Vždy, když se řekne "To bys nevymslel", vybaví se mi jedna historka z jara. Z nevinné akce "Gaudeamus alko tour" se vyklubala naprosto neuvěřitelná noc. Že v buňce pro čtyři lidi bude spát šest lidí, tři na tři, budu před potenciálním klukem mý kamarádky klečet v košili se žirafkama a prosit ho, aby si nemyslel, že tohle je tu normální, že mu vyliju kafe na kalhoty a druhej den se probudim vedle individua, který nebude chtít odejít, protože chce přeci spát. To byl takovej neuvěřitelnej sled událostí, kterej se nedá popsat. Už tolikrat jsme s holkama tu noc vyprávěly tolika lidem, ale nejde vyjádřit to, jak jsme se smály, to co jsme cítily. To se muselo zažít. A přesně tyhle okamžiky jsou na životě nejlepší.

Krásná slova muže

23. listopadu 2011 v 22:59 | Anett"ka" |  Citátky a myšlenky
Krásná slova muže: "Ony spí v našich vytahaných tričkách a trenkách - vypadají v nich roztomile. Ony mají rády, když je líbáme beze slov. Ony se fintí dvě hodiny a pak říkají: "To jsem zvládla dnes nějak rychle, co?" .Ony se neumějí prát a s námi se cítí v bezpečí. Ony se nás ptají, jakou barvou si mají nalakovat nehty. Ony usínají v tu nejlepší chvíli. Ony mají rády, když je hladíme po vlasech. Ony nás s nadšením tahají na nákupy a přitom vědí, že to nenávidíme. Ony mají rády, když je nosíme na rukou a přitom řvou ať je dáme dolů, protože jsou těžké. Mají rády, když jim kupujeme spodní prádlo. Ony vědí, kdy bude 147. rande. Vždycky chtějí, aby jsme se vrátili po 5 minutách po hádce. Pořád se nám hrabou v mobilu a žárlivě se ptají "A kdo to je?" Pokaždé čekají na sms na dobrou noc. Chodí do klubu s kamarádkami jen proto, aby sme se o ně báli, žárlili a volali jim každou půl hodinu. Mají rády kafe do postele a sprchu ve dvou. Říkají o nás všechno svým kamarádkám! Ony nás chytají a zavírají oči, když koukají na horory. Zapínají hudbu naplno, běhají po bytě jen v tričku a kalhotkách a zpívají do kartáče na vlasy, když je nikdo nevidí. Občas nezvedají telefony a pak se vymlouvají na to, že tancovali na zvonení. Ony nepřežijí bez fénu a žehličky na vlasy. Ony vědí, že my - CHLAPI- bez nich nemůžeme žít.. ..


Glamour

12. listopadu 2011 v 14:18 | Anett"ka" |  Knížky
1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Našla ji Klaudie v knihovně a doporučila. A navíc byly prázdniny, dovolená, takže jsem si mohla číst, co jsem chtěla :)
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným)
krása, závist
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem)
intrikovat
4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo nechtěla být a proč.
Chtěla bych být Jane. Protože z těch tří kamarádek byla nejchytřejší a nejúspěšnější.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout.
Kniha byla nenáročná, ale dobrá, poutavá a pro každou holku jistě zajímavá. Splnění amerického snu, pád až na úplné dno a vlastními silami se dohrabat zas na vrchol? To přeci veme každýho :)
6. A naopak najděte jedno negativum.
To, co se stalo v té knize se nikomu v normálním světě podlě mě stát nemůže :D
Louise Bagshawe - Glamour
Na exkluzivní škole v Kalifornii se setkávají rázná Sally z Texasu, upjatá Jane z Anglie a stydlivá krásná Helen z Jordánska. Každá je svým způsobem outsider a stanou se nerozlučnými kamarádkami. Přísahají, že jejich pouto se nikdy nerozpojí. O pár let později, už jako dospělé, společně založí síť exkluzivních obchodů Glamour, která zaznamená celosvětový úspěch. Rázem jsou známé, obdivované, vážené a spokojené.
Jenže všechno není takové, jak to na první pohled vypadá. Glamour se ocitlo na pokraji zhroucení a mladé ženy se dostanou do nepříjemného sporu. Co se mezi nimi stalo? Obnoví Sally, Jane a Helen i přes všechny nepříjemnosti znovu své přátelství?

Děti ráje

8. listopadu 2011 v 14:27 | Anett"ka" |  Co mě zaujalo
Před blázincem z průběžných testů jsem s Baru vyrazila na muzikál Děti ráje. Jestli to ještě do konce roku stíháte, nebo jestli to budou ještě hrát příští rok. Rozhodně jděte - fakt to stojí za to! Měly jsme lístek za pouhé čtyři stovky a viděly jsme perfektně. Chytly jsme super obsazení, Vaculík s Tofim neměli chybičku. A i představitel hlavního hrdiny - Tomáš Lobl neměl chybu (mimochodem absolvent mé alma mater :D)
Na konci celá aréna stála, všichni tleskali a zpívali s představiteli muzikálu. Nic, nic nenahradí ten pocit, když takový dav lidí zpívá pár přátel stačí mít. Tady jen malá ukázka, ale to se musí vidět naživo :)

3 měsíce :)

5. listopadu 2011 v 20:50 | Anett"ka" |  About me
Tohle je téma samo o sobě a chystam se o tom ještě napsat jeden článek... :) ale... 27.10. to byly tři měsíce, co jsme oficiálně spolu, co se neuvěřitelné a absurdní stalo skutečným a krásným :)